Modne obrusy do nowoczesnych mieszkań

Modne obrusy na miarę naszych czasów – jak zmieniały się mieszkania Polaków

PRL wraca do polskich domów i na polskie stoły! Od jakiegoś czasu zaczynamy z powrotem fascynować się designem z okresu PRL. Szukamy rozwiązań, które nawiązują do tego co było wtedy najbardziej charakterystyczne i za czym z nostalgią tęsknimy. Jednak przez ostatnie 50 lat sporo się zmieniło. Nasze mieszkania wyglądają dziś zupełnie inaczej niż te z lat 70-80, inaczej też rozumiemy modne obrusy na stół.

Wyposażenie mieszkań w PRL

W latach 70. i 80., królowały wiadomo – meblościanki i boazerie, w mieszkaniach przeważnie znajdował się też wielki dywan w tureckie wzory, którego co sobotę trzepano na trzepaku, traktując to jak cotygodniowy rytuał. Pod ścianą stał kredens a za jego szybą ułożone były eleganckie naczynia, które były zarezerwowane wyłącznie na wizytę papieża albo Święta. Ściany zdobiły obrazy, w oknach wisiały wzorzyste firanki, na parapetach paprotki i wreszcie na stołach tkane obrusy lub ceraty.

Nowoczesne mieszkania w polskim stylu

Dziś, gdy próbujemy znaleźć modne obrusy na stół rozglądamy się za czymś co będzie pasowało do nowoczesnych przestrzeni. Przede wszystkim, obecnie typowe polskie mieszkanie to coraz częściej pokój połączony z kuchnią. To oznacza, że potrzebne nam są modne obrusy do salonu, które są też niejako nakryciem kuchennym. Po 1989 roku zaczęliśmy zachwycać się zachodem. Dziś nadal popularne są style zachodnie (głownie styl skandynawski za sprawą IKEA). Jednak podchodzimy do nich bardziej krytycznie niż jeszcze 10-15 lat temu. Staramy się znaleźć swój narodowy nowoczesny styl!

Crata® – modny obrus na miarę naszych czasów!

To właśnie dlatego powstała Crata. Nie tylko bazujemy na tym co z tęsknotą wspominamy z czasów PRL, ale chcemy aby Polacy mieli jeszcze bardziej praktyczne i weselsze mieszkania – zasługujemy na to. Modne obrusy to tylko początek, ale za to jaki! Craty, są nie tylko przyjemne w dotyku, wytrzymałe i wodoodporne, ale przede wszystkim mają nowoczesny design. Dowiedź się więcej o tym dlaczego Craty to prawdziwie nowoczesne nakrycie stołu. Nasze modne obrusy na stół, sprawiają że mieszkania nabierają wyjątkowego charakteru. Gwarantujemy Wam, że od razu będziecie czuć się weselej.

Plamoodporny obrus na stół wzór zygzag.
Nowoczesny obrus do kuchni.
Polskie kwiaty obrusy na stół do salonu.

Craty ze zdjęć

Podziel się radością

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *