Jesteśmy polscy, dlaczego to się opłaca?

Jakość Made in Poland!

Ten znaczek nie znalazł się u nas przypadkowo. Tym wpisem chcielibyśmy Wam opowiedzieć co się za nim kryje i jak go rozumiemy, ponieważ „Polskość” marki Crata to dla nas bardzo ważna kwestia!

Zacznijmy od kwestii podstawowych. Nasze produkty tworzymy w całości w Polsce, a dokładnie w Łodzi – polskim centrum włókiennictwa z tradycjami. Wiedzieliście, że Łódź uzyskała miano osady przemysłowej już w 1820 roku? Do miasta zjechało kilkunastu pierwszych tkaczy, a następnie przemysł włókienniczy rozwijał się tam bardzo intensywnie w XIX i XX wieku. Po upadku rządów komunistycznych przemysł przeżył poważny kryzys. Mimo to swoje zakłady mają tam nadal najlepsi specjaliści włókienniczy w kraju, którzy gwarantują najwyższą jakość wykonania. Jako Crata chcemy wspierać rozwój branży włókienniczej w Łodzi.

Od samego początku chcieliśmy stworzyć produkt, który będzie się wyróżniał oryginalnym design’em. A przecież polskie wzornictwo przemysłowe jest znane i cenione na całym świecie już od powojennych czasów. Postanowiliśmy zaczerpnąć z tych tradycji i podjąć współpracę z młodymi polskimi artystami, którzy przygotowali specjalnie dla nas część wzorów.

W hołdzie dla polskości powstała kolekcja „Nasza Polska”, która została stworzona przy współpracy z Graviką – młodą, polską ambitną artystką. Kolekcja ma wzbudzać skojarzenia związane z tym co polskie, retro i trendy. Zarówno wzory, jak i palety kolorów mają przywodzić na myśl otaczającą nas naturę i ciepłą, pozytywną energię.

Chcemy promować polski talent i jakość także zagranicą. Nasze produkty sprzedajemy w innych krajach, udowadniając, że polski produkt to dobry produkt!

Pamiętaj, kupując nasze produkty wspierasz polskich przedsiębiorców, specjalistów oraz artystów. Dzięki Tobie polska gospodarka rośnie w siłę 💪🇵🇱

Podziel się radością